/include/uslugi-dentystyczne/ortodoncja.inc.php
Home / ortodoncja

ortodoncja

Ortodonci Orident Poznań zajmują się leczeniem nieprawidłowości w stanie uzębienia i korekcją wad zgryzu. Wykrzywione lub stłoczone zęby nie tylko niekorzystnie wpływają na wygląd, ale mogą również powodować problemy ze zdrowiem, m. in. zwiększać zagrożenie próchnicą, przyczyniać się do powstania paradontozy czy nadwrażliwości zębów, a nawet zaburzeń w pracy układu pokarmowego.
Leczenie ortodontyczne nie ma ograniczeń wiekowych. Wymogiem do jego zastosowania jest wyłącznie posiadanie niezmienionych chorobowo zębów. Całkowity czas leczenia zależy od stanu uzębienia pacjenta i wynosi średnio
2 lata.

Aparaty ortodontyczne predysponują do zwiększonego gromadzenia się płytki nazębnej, dlatego prawidłowa higiena jest bardzo ważna. W tym celu stosuje się specjalne szczoteczki, które są przeznaczone dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Do trudno dostępnych miejsc najlepiej używać szczoteczek jednopęczkowych. Oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych jest utrudnione ze względu na konstrukcję aparatów. Zaniechanie tej czynności bardzo często prowadzi do rozwoju próchnicy na powierzchniach stycznych zębów. Radzi sobie z tym nić Superfloss, która posiada sztywny koniec ułatwiający wprowadzenie nici między zęby. Wskazane jest także stosowanie irygatora (tzw. Waterpick), który poprawia higienę jamy ustnej oraz stan dziąseł, poprzez masaż tkanek miękkich.

Metoda szczotkowania:
- Ustaw szczoteczkę w kierunku dziąseł pod kątem 45º. Wykonując krótkie ruchy do przodu i do tyłu, lekko naciskaj szczoteczkę. Czyść każdy ząb przez około 10 sekund.
- Powtórz czynność na wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych powierzchniach zębów.
- Nie zapomnij wyczyścić powierzchni żujących zębów.
- Na koniec wyczyść miejsca wokół aparatu, szczotkując najpierw od góry a potem od dołu. Szczotkuj delikatnie i uważaj, aby nie złamać, ani nie zgiąć żadnego zamka lub drucika.

Ortodoncja Poznań - Orident Ortodoncja Poznań - OridentOrtodoncja Poznań - Orident Ortodoncja Poznań - Orident

Nici

Ortodoncja Poznań - Orident Ortodoncja Poznań - Orident

Irygator

Ortodoncja Poznań - Orident Ortodoncja Poznań - Orident Ortodoncja Poznań - Orident

Szczoteczki jednopęczkowe

Ortodoncja Poznań - Orident Ortodoncja Poznań - Orident
© 2014 projekt Happy Design, wykonanie webwizards Mapa strony Orident
closeArt
Live Chat Software